Προγράμματα-Δραστηριότητες

Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων

Για τη σχολική χρονιά 2012-2013 το σχολείο μας υλοποιεί τα εξής προγράμματα:

• Διατροφή και Υγεία: Τμήματα: Α1, Α2. Εκπαιδευτικοί: Τράκα Βασιλική, Τζώνου Ζωή.

• Ανακαλύπτοντας τον Ελύτη: Τμήμα: Α2. Εκπαιδευτικός: Χρύσα Σαββάκη.

• Το ταξίδι μιας χιονονιφάδας: Τάξη: Α. Εκπαιδευτικοί: Ανδριανάκου Αικατερίνη, Τσάκωνα Αγγελική, Κούρτη Κλεοπάτρα.

• Η Τενεκεδούπολη: Τμήμα: Α1. Εκπαιδευτικός: Χρύσα Σαββάκη.

• Χαλασμένο φωτοτυπικό, κινούμενα σχέδια: Τάξεις: Α και Β. Εκπαιδευτικοί: Κούρτη Κλεοπάτρα, Ανδριανάκου Αικατερίνη, Διαμαντάκος Κλεάνθης.

• Γινόμαστε μικροί λαογράφοι: Τμήματα Β2, Β1. Εκπαιδευτικοί: Ελένη Καμάρα, Στέλιος Καρανάσιος.

• Ο άνθρωπος και η φωτιά:Τμήματα Γ1, Γ2. Εκπαιδευτικοί: Ρόζη Βασιλική, Μούκας Αλέξανδρος.

• Ανακύκλωση: Τμήματα Γ1, Γ2. Εκπαιδευτικοί: Ρόζη Βασιλική, Μούκας Αλέξανδρος.

• Μουσική του κόσμου με συνοδεία ρυθμικών οργάνων: Τάξη Γ. Εκπαιδευτικός: Ανδριανάκου Κάτια.

• Σύνδεση με Κοινότητα Αιτής: Τμήματα: Δ1, Δ2. Εκπαιδευτικοί: Διονύσιος Παλλαδινός, Γεωργία Γκόλτσιου.

• Το περιοδικό μας, Μικροί Δημιουργοί: Τμήματα: Δ1, Δ2. Εκπαιδευτικοί: Γεωργία Γκόλτσιου Διονύσιος Παλλαδινός.

• Φιλαναγνωσία: Τμήματα Ε1, Ε2. Εκπαιδευτικοί: Μαρία Μπουτούρη, Άννα Τσοκανά.

• Μαραθώνιος ανάγνωσης:  Τμήματα Ε1, Ε2. Εκπαιδευτικοί: Μαρία Μπουτούρη, Άννα Τσοκανά.

• Teachers4europe Τμήμα Ε1. Εκπαιδευτικός: Χρύσα Σαββάκη.

• Σχολικός κήπος, πηγή ζωής και δημιουργίας: Τμήματα Ε1, Ε2. Εκπαιδευτικοί:  Άννα Τσοκανά, Μαρία Μπουτούρη.

• Ταξιδεύοντας στην Ευρωπαϊκή Ένωση: Τμήματα: Ε, Στ.  Εκπαιδευτικός: Κλεάνθης Διαμαντάκος.

• Η επικοινωνία στην αρχαιότητα: Τμήμα Στ1. Εκπαιδευτικός: Βασίλειος Μπαλάσκας.

• Δημιουργία ηλεκτρονικού περιοδικού: Προβληματιζόμαστε-Εκφραζόμαστε-Δημιουργούμε. Τάξεις: Γ,  Δ, Ε, Στ.  Εκπαιδευτικός: Κλεάνθης Διαμαντάκος.

slave market with the disappearing bust of voltaire.jpg